T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Cihanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Kas

Okulu uyum sürecinde, tüm 9. Sınıflarla ve üst kademeden nakil gelen öğrencilerle görüşülmüştür. Genel olarak çabuk alıştıklarını, büyük bir sorunla karşılaşmadıklarını dile getirmişlerdir.Hem idarecilere hem öğretmenlere hem de okulun atmosferine alışmakta  sıkıntı çekmediklerini  ifade etmişlerdir.Arkadaşlarına , öğretmenlerine ya da derslere alışamayan öğrenciler de  ilk aydan sonra bu duruma adapte olmuşlardır.Hiç alışamadığını ifade eden öğrenci de genel olarak okumak istemediğini, okulla alakalı olmadığını, açık öğretimle liseyi tamamlamak istediğini bildirmiştir.

 

Kas

2015-2019 Stratejik Plan Doğrultusunda bu sene yapılması gereken hedefler Okul Müdürümüz başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.Stratejik Planlama Kurulunun tamamının katıldığı toplantıda geçen 2 yıl içerisinde  Stratejik Hedef 2,Amaç 1 maddesi dışında diğer tüm hedeflerin planlandığı gibi yapıldığını ve bu sene de planlandığı şekilde devam edeceğini söyleyen Okul Müdürü İbrahim DEĞİRMENCİ bu sene değişen sınav sistemi ve takvimi doğrultusunda Stratejik Planlanının 2. maddesi ile ilgili çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Toplantıda soru bankası oluşturulması için gerekli görev dağılımı yapıldı.

Kas

Kas

Okul Pansiyonumuzun koridorunda öğrencilerimiz için şark köşesinden oluşan okuma köşesi oluşturuldu.

Kas

AMAÇ Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak.Bu kapsamda okulumuz öğrencilerinden oluşan takımlar şunlardır:

DOST KİTAPLAR / KİTAP DOSTLARI Okuyan 7 ‘ ler projesi:

   Bu proje  çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak açısından önemlidir. Bu yüzden sınıftan öğrenciler seçerken projenin adı gereği 7 kişi bulmak yerine gönüllü olan herkese katılma imkanı tanıdık. Sınıflarda duyurular yapıp okul panosunda da bu projeyle ilgili duyurular astık.  Ardından her sınıfla birebir görüşüp katılmak isteyen arkadaşları projemize dahil ettik. Ardından bütün sınıflardan katılan arkadaşların isimlerini yine okul panosunda duyurarak ilan ettik. 20/11/2017 pazartesi itibariyle yarışmamızı başlattık. Her hafta yarışmaya katılan arkadaşlarla birebir görüşüp okuma sayılarını almayı ve ayın sonunda en çok okuyan öğrencimizi ödüllendirmeyi de hedeflerimiz arasında ilan ettik. Bu proje kapsamında sınıflardan yarışmaya katılan öğrenciler şunlardır:

9A TAKIMI:

Ahmet Ziya DURNA

M. Ahmet DURMAZ

Ahmet  Arda

Hayati Emir TURHAN

Oğuzhan  ATAR

Baran YARAN

Yusuf Mert KAMA

Cevdet KILINÇ

Ali BAYRAKTAR

Osman DİNÇ

Mahmut DİLEK

Hakan TURAN

Cevdet POLAT

Mihtat KOYUNCU

Murat TAŞAN

 

9B TAKIMI:

Yasin ÜLKER

Mustafa ERKEK

Ramazan ÇELİK

Alican PAYDAŞ

Mehmet İNCE

Hasan Yakup DOLMAZ

 

9C TAKIMI

Birkan ZERAY

Osman ÜÇLER

Mustafa KAVUT

Yasin BİLDİK

M. Emin KARACAN

Malik ÖZCAN

Ferhat KURT

M. Efe SAĞLAM

M. Ali USTA

Süleyman ÜLKER

 

10A TAKIMI:

Muhammed ÜÇER

Umut BİLDİK

Alper ÇINAR

Yiğit TAŞKAFA

Y. Taha DEMİR

 

10B TAKIMI:

K. Furkan ÖZCAN

Ahmet BOZDAĞ

M. Kazım KOÇYİĞİT

Mustafa KÜÇÜKMARAŞ

Mücahid AKKAN

Murat MARAŞ

Mustafa BİLGE

 

10C TAKIMI:

Şevket TOSUN

Mustafa AYHAN

Metin YÖNET

Mehmet GÖRMÜŞ

Furkan YILMAZKART

 

11A TAKIMI:

Mehmet YILMAZ

Derviş ŞENEL

Eray PALABIYIK

Uğur KAYMAZ

Fahri BİÇEN

Alihan MURAT

M. Said ASLAN

 

11B TAKIMI:


Abdulkadir ÇAMTEPE

Baki PEHLİVAN

Ömer Faruk HEYBET

Talha ÖZKANLI

Mustafa ESKİL

Yavuz EKİNCİ

Anıl Burak DURMAZ

Hasan YALDIR

Emir Bedirhan ÖZCAN


 

 

 

Ekm

Okulumuz öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi kıran kırana bir mücadele ile yapıldı.Anadolu 12/B sınıf öğrencisi Abdullah İrenci öğrenci okul Meclis başkanı seçildi. Öğrencimizi destekleyen arkadaşları sonucun açıklanmasının ardından bahçede kutlama yaptılar. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Ekm

Okulumuz 9.sınıf öğrencilerinin ve velilerinin okula uyumu ,ara sınıfların ise aidiyet durumlarını görüşmek üzere okul müdürümüz İbrahim DEĞİRMENCİ başkanlığında ,şube Öğretmenler Kurulu ve okul rehber öğretmenimiz toplantı yaptılar.

Ekm

Okulumuzda bu sene tüm öğrencilerimize uygulanacak olan koçluk sistemi ile ilgili okul müdürümüz İbrahim DEĞİRMENCİ başkanlığında toplantı yapıldı. Bu çalışmanın meyvesinin zamanla alınacağını ve gönüllülük esasına uygun yapılacağını söyleyen okul müdürümüz eğitim camiasının "İşine vâkıf ,işinde vakıf öğretmen ve idarecilere ihtiyacı olduğunu özellikle imam Hatip neslinin bu tarz öğretmenlerle daha da ilerleyip vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar olacağını söyledi.

    Toplantıda Rehber Öğretmenimiz Arzu KESİM okul genelinde öğrencilere uyguladığı çalışmalar sonucunda öğrenme güçlüğü çeken 3 öğrenci olduğunu bu öğrencilerin RAM´a sevkedildiğini bu öğrenciler için gelecek raporlar doğrultusunda koçlarımızla beraber koordineli  çalışılacağını söyledi. 

Ekm

 

İlçemiz protokolü,kurum idari amirleri,müftülük,öğrenci velilerimiz ve öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle beraber İmam Hatiplerin Kuruluş yıldönümü vesilesi ile  verdiğimiz aşûre programımıza ilgi yoğundu. Okul Müdürümüz İbrahim DEĞİRMENCİ´nin selamlama konuşması ile başlayan program Kur´anı Kerim tilaveti ile devam etti. Okulumuza emek veren Dr.Kuddusi ÖNCÜ ve lçe Müftümüz Kuddusi DOĞAN günün anlam ve önemine binayen konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından AŞûRE ikramı ve mezunlarımızın fotoğraf çekimi ile program son buldu.

Ekm

Kütüphanecilik Kulübü , Mesleki Tatbikat ve Arapça Kulübü ortak çalışması ile okul kütüphanemiz de revizyon çalışması yapıldı. Öğretmenlerimiz tarafından temizlenen ve konularına göre düzenlenen kütüphanemize öğretmenlerimizin de katkısı ile Milli Eğitim ve öğretmenlerimiz  tarafından önerilen kitaplar alındı.

Ekm

Okulumuz Pansiyon Mescidi öğle ve cuma namazları için halka açık hale getirildi. Öğle namazını yatılı olmayan öğrencilerin ;akşam,yatsı ,sabah ve cuma namazlarını ise pansiyonda kalan  öğrencilerimizin liste sırasına göre cemaatle kıldırdığı namazlara çevre okullardaki öğrenci ve öğretmenlerde katılıyor. Yatsı namazından sonra öğrencilerimiz toplu halde Kur´an-ı Kerim tilaveti gerçekleştiriyorlar.Bu uygulama ile öğrencilerimiz mesleki becerilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Ekm

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin velilerine yönelik; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla okul idaremiz ve Rehberlik servisimiz tarafından okulumuz Pansiyonunda 9.sınıf öğrenci velilerine  yönelik uyum programı gerçekleştirildi.Okul Müdürümüz,Müdür yardımcılarımız,sınıf rehber öğretmenlerimiz ve üst sınıf öğrencilerimizin sırasıyla konuşma yaptığı ,okul vizyon ve misyonumuzun anlatıldığı  toplantı da okul tanıtım videosunun izletilmesi ve ikramla son buldu. 

Ekm

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla okul idaremiz ve Rehberlik servisimiz tarafından okulumuz Pansiyonunda 9.sınıf öğrencilerine yönelik uyum programı gerçekleştirildi.Okul Müdürümüz,Müdür yardımcılarımız,sınıf rehber öğretmenlerimiz ve üst sınıf öğrencilerimizin sırasıyla konuşma yaptığı ,okul vizyon ve misyonumuzun anlatıldığı  toplantı da okul tanıtım videosunun izletilmesi ve ikramla son buldu. 

Eyl

Sayın okul yöneticilerimiz,  değerli öğretmenlerimiz, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler!

“İki günü birbirine eşit olan zarardadır” hadis-i şerifini kendimize şiar edinerek geleceği inşa etme yolunda hep birlikte bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize sunacağımız nice güzel imkânın heyecanını duyuyorum.

Bu duygular içerisinde,

Üstün fedakârlıklar göstererek geleceğimizi inşa edenöğretmenlerimiz;

Eğitim öğretim sürecinde her türlü desteği sağlayan velilerimiz,

Milletimizin ve insanlığın umut ışığı sevgili öğrencilerimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

 

İbrahim DEĞİRMENCİ

Okul Müdürü

Ağu

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SORUMLULUK SINAVLARI LİNK EKİNDE SUNULMUŞTUR.BELİRTİLEN TARİH VE ZAMANDA ÖĞRENCİLERİMİZİN SINAV SALONUNDA HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

Sınava girmesi gereken öğrenciler aşağıdaki linkten ulaşabilir(pdf)